Zhubněte trvale a snadno

0

Stačí otevřít libovolný časopis určený ženám, abyste narazila na zaručeně zdravé recepty nebo na novou úžasnou dietu. Vyzkoušela jste už řadu z nich a bez velkého úspěchu? Kouzlo účinného hubnutí tkví jinde. Kde?

 

Jak zhubnout trvale

Především by váš přístup měl být komplexní. To znamená, že musí obnášet jak pohyb, tak i změnu jídelníčku. A to trvalou. Rozhodit by vás neměla ani nejrůznější vybočení. Jste pozvaná na rodinnou oslavu, kde se bude stůl prohýbat pod dobrotami, kamarádka vás láká na víno, případně máte momentálně náročné období v práci, tak jen horko těžko hledáte čas na cvičení? S tím vším se budete na své cestě muset vyrovnat.

Třebaže nechtěně, nepomohou vám mnohdy ani komentáře nejbližšího okolí, které bude s lehkým podivem hledět do vašeho talíře. Chcete-li definitivně zhubnout bez jojo efektu, nutná je vytrvalost. Důležité tak je, abyste si hubnutí užívali. Zní vám to podivně?

 

Co jíst při hubnutí

Není to nikterak nereálné. Nezbytné je najít si ty chutě, které vám vyhovují a takovou sportovní aktivitu, která vás bude bavit. Zdravé snídaně tak upřednostní někdo nasladko, jinému vyhovuje spíše slaná varianta, takže sáhne třeba po tuňákové pomazánce a pečivu. Došla jste až sem, rozhodla jste se boj o vysněnou postavu vyhrát, ale bojíte se, že zbytek života strávíte v odříkání a pamlsky vám zůstanou zapovězeny definitivně?

Průmyslově vyráběné sladkosti skutečně nejsou tím nejlepším spojencem. Obsahují velké množství cukru i ztuženého tuku. S trochou trpělivosti si ovšem můžete nachystat vlastní mlsání v podobě například mrkvového dortu. Jeho příprava vám zabere jen deset minut. S cenou se vejdete do dvou stokorun.

Sestavit jídelníček na míru vašim chutím, stávající kondici i plánovaným pohybovým aktivitám tak, abyste stále efektivně hubla, ale nikterak nestrádala a váš organismus měl dost potřebných živin, vám mohou pomoci i odborníci. V začátcích se tak nestyďte obrátit pro radu na fitness trenéra, který s vámi probere váš dietní plán.