Jak tělo reaguje na úbytek testosteronu?

0

Jak tělo reaguje na úbytek testosteronu?

 

Úbytek testosteronu a jak jej řešit

Jak tělo reaguje na úbytek testosteronu- Jedním ze znaků, kterým se liší mužské tělo od ženského, je hormon, který mužské tělo produkuje. Tento hormon se jmenuje testosteron a je zodpovědný za spoustu dějů, které se v těle muže dějí. Občas však dojde k nečekanému úbytku testosteronu. A to s tělem hodně zamává.

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který se tvoří v mužských varlatech. Tento hormon má vliv na sexuální libido, tvorbu svalů a kostí. Nebo se podílí třeba i na produkci spermií. Je normální, že hladina testosteronu úměrně s vyšším věkem klesá, občas k tomu dochází i v době, kdy by nemělo. V tu chvíli se jedná o genetickou poruchu, která se odborně nazývá hypogonadismus. A co všechno se děje s tělem, které se potýká s tímto problémem?

Problémy se svaly

Mnoho mužů si zakládá na svých svalech, proto je může nemile překvapit, že když budou mít nízkou hladinu testosteronu, tak jim bude svalová hmota ubývat. Tento problém lze řešit různými preparáty, které mohou hormonální nerovnováhu pomáhat vyrovnávat. Samozřejmostí je posilování. Bez toho to nejde.

Častým problémem nízké hladiny testosteronu je bezpochyby i tloustnutí.

Vypadávání vlasů

Určitě jste si všimli, že s věkem mužům ubývá porost na hlavě i kdekoliv jinde na těle. Za to může také nízká hladina testosteronu.

Ztráta chuti na sex

Je naprosto normální, když se s postupným poklesem testosteronu snižuje chuť na sex. To není takový problém, protože ta změna není zas tak velká. Horší je to v případě, kdy je pokles velký. V tomto okamžiku by měl muž navštívit svého lékaře. S tímto problémem může souviset i problém dosažení erekce.Jak tělo reaguje na úbytek testosteronu

Pro vysvětlení: Testosteron stimuluje mozkové receptory a to pomáhá vyvolat erekci. Pokud je hormonu málo, erekce se dosahuje hůře. V této chvíli máme více možností. Ať už je to koupě léků, které nám s tímto problémem pomohou. Anebo návštěva lékaře, který zjistí, zda se problém neskrývá někde jinde.

Třetí problém spojení testosteronu se sexem je ten se spermiemi. Čím více testosteronu muž má, tím více spermatu produkuje. A tím jsou spermie pohyblivější a kvalitnější.

Tip – Podpůrný prostředek pro zvýšení chuti na sex

Vyšší unavenost

Muži, kterým tento hormon schází mohou pociťovat vyšší unavenost, než tomu bylo dříve. Mají méně energie, což s úbytkem testosteronu souvisí. Takovýmto mužům se nevyhýbají ani výkyvy nálad.

Fotografie: Pinterest