FITNESS CONTOURS recenze – cvičení výhradně pro ženy

0
FITNESS CONTOURS recenze

FITNESS CONTOURS recenze Udržet si postavu při časově náročné práci a malých dětech není nic jednoduchého. Mnohé ženy o tom ví své a jakákoliv náprava je v nedohlednu. Systém cvičení FITNESS CONTOURS slibuje báječné výsledky už po půl hodiny cvičení 2-3x do týdne. Rozhodla jsem se zjistit, co je na tom pravdy.

Co je to vlastně FITNESS CONTOURS?

Slyšely jste někdy o posilovně určené speciálně pro ženy? Ne? Tak to se vám bude systém FITNESS CONTOURS určitě líbit. Přesně tohle vám totiž může nabídnout. Základem je kruhový trénink na profesionálních cvičebních strojích pod vedením zkušených lektorek. Na každém stanovišti se zdržíte pouhých 45 vteřin a pokračujete jinam. Celé cvičení je tedy dynamické, rychle odsýpá a rozhodně se při něm nenudíte. A hlavně v posilovně se na vás nedívají žádné zvědavé nebo pohrdavé mužské oči. Můžete tak být klidně sama sebou a ničeho se nebát.

FITNESS CONTOURS – na první lekci se objednejte

Osobně můžu říct, že mě taková nabídka vážně zaujala. V posilovně už jsem totiž párkrát byla a hodně chlapů zajímala hlavně má obří prsa, která se při různých cvicích pěkně houpala a vlnila. Nejsem žádná stydlivka, ale čeho je moc, toho je příliš. Tak proč to nezkusit protentokrát trochu jinak?

FITNESS CONTOURS recenze
FITNESS CONTOURS recenze

Na stránkách FITNESS CONTOURS mi trvalo jen chvíli najít přihlášení do pobočky blízko mého bydliště. Naštěstí se dalo jednoduše orientovat na přehledné mapě ČR, protože jednotlivých franšíz je u nás vážně hodně. Vybrala jsem si konkrétní termín i hodinu. Později mi bylo trenérkou vysvětleno, že tento postup je volen proto, abych měla jistotu, že na mě bude mít po celou lekci trenérka dostatek času, vše mi názorně vysvětlí, ukáže a předvede. Nějaký čas také zabere vyplnění podrobného dotazníku o zdravotním stavu. Cvičit s FITNESS CONTOURS totiž může prakticky každá žena, při zdravotních problémech totiž přichází ke slovu individuální cvičební plán. Po odeslání rezervace na mě ihned vyskočila stránka s doporučeným oblečením a pomůckami, které mám vzít s sebou. Pro mě nešlo o nic nového, ale žena, která do posilovny míří poprvé, může tuhle drobnou pomoc kvitovat s povděkem. Zaskočila mě pouze absence potvrzovacího e-mailu nebo třeba SMS, což trenérka později omlouvala velkou vytížeností konkrétní pobočky. Nicméně v den D na mě byli skutečně připravení, takže nakonec všechno proběhlo OK.

Týden zdarma s FITNESS CONTOURS

 

FITNESS CONTOURS recenze
FITNESS CONTOURS recenze

Očekávání jsem měla všelijaká. Přece jen první týden cvičení je poskytován zdarma se vším všudy a teprve později se rozhodnete, jestli vám tento typ cvičení vyhovuje a budete v něm pokračovat i nadále. Počítala jsem tedy spíš s vlažným přístupem nebo naopak přehnaně úlisným přesvědčováním. Nic z toho se ale nekonalo. Navzdory tomu, že jsem do posilovny přišla ve skutečně frekventovaný čas (16:00 odpoledne), věnovala se mi po celou dobu jedna velmi příjemná slečna, která mi pomohla vyplnit dotazník, trochu si mě vyzkoušela (ne, prsty se podlahy vážně nedotknu) a pak se mnou pomalu prošla všechny cvičební pomůcky pěkně jednu po druhé. Ukázala, opravila a pak ještě jednou už při samotném kruhovém tréninku. Věděli jste, že: všechny posilovací stroje ve FITNESS CONTOURS jsou vyrobeny speciálně s ohledem na fyziologickou stavbu žen? Jsou menší a s menší zátěží, ale dokáží poskytnou pozitivní i negativní rezistenci pro maximální účinnost celého tréninku.

Kruhový trénink a jak na něj

Samotný kruhový trénink se mi líbil moc. Ani si totiž neuvědomíte, že cvičíte a pěkně si dáváte do těla! Na každém stanovišti se zdržíte pouhých 45 vteřin a hned pokračujete dále. Namátkou je k dispozici třeba kvalitní rotoped, posilovací stroje se závažím nebo míče bosu. Některé cvičební prvky vám ale vzhledem ke zdravotním potížím z dotazníku nemusí být doporučeny a je rozhodně vhodné toto respektovat. Také jsem měla strach, že mě po cvičení budou bolet záda. Bolest se sice dostavila, to ano, ale pocházela z příjemně unavených břišních svalů a hýždí. Však jsem je také nešetřila! Po samotném cvičení (držela jsem se doporučených dvou koleček kruhového tréninku, ale zůstat je možné neomezeně dlouho) si mě lektorka znovu vzala stranou a udělila mi cenné rady při dodržování zdravého životního stylu a tvorby výživného redukčního jídelníčku. Ten bohužel není upraven pro vegetariány, což bych byla ocenila, ale i tak se bylo od čeho odpíchnout. Dobré vědět: týden cvičení s FITNESS CONTOURS nelze rozdělit. Počítá se od prvního dne a záleží jen na vás, zda se do posilovny dostanete v tomto období 1x nebo třeba hned 4x. Osobně ale určitě doporučuji více návštěv, abyste si udělaly dobrou představu. Platit totiž později za něco, co vás nebude bavit, je fitness cesta do pekel.

FITNESS CONTOURS recenze – týden a co dál?

Po uplynutí sedmi dnů mi byla představena nabídka další pokračování v klubu FITNESS CONTOURS. Příjemně mě překvapilo, že mě nikdo k ničemu nepřesvědčoval. Slečnu spíše zajímalo, jak se mi u nich líbilo a jestli nemám nějaké výhrady. Já už nicméně šla do posilovny s přesvědčením, že určitě pokračovat budu, takže vlastně se mnou ani velkou práci neměli. Pro začátek jsem podepsala smlouvu na tři měsíce. Abyste měly představu, každý měsíc cvičení vyjde asi na 800 Kč a platit můžu do určitého termínu. Není tedy třeba vydávat z rodinného rozpočtu najednou nijak velké částky. A když si rozpočítáte ceny na jednotlivá cvičení při návštěvě fitka 3-4x týdně, dostanete se často k velmi příjemnému číslu, které vám ani při nejlepší vůli jiné posilovny nabídnout nemohou. Zapomněla jsem zmínit, že další návštěvy už absolvujete bez objednání. Prostě přijdete, když máte zrovna čas – třeba klidně během obědové pauzy, pokud nemusíte cestovat přes půl města! Vypozorovala jsem, že největší nápor bývá u nás okolo 10. hodiny a pak po pracovní době tzv. po 16:00. Naopak hned ráno kolo deváté bývám ve FITNESS CONTOURS často sama. Společnost nelže ani v tvrzení, že se cvičení hodí pro ženy jakéhokoli věku i zdravotního stavu. U posilovacích strojů se setkávám s širokou paletou jejich uživatelek od mladých slečen ze střední přes maminky na mateřské trpící bolestí zad (do této skupiny se také ráda hlásím) až po dámy prakticky důchodového věku, které se prostě chtějí udržet v kondici a nenechat se zlomit změnami v období klimakteria. Ve FITNESS CONTOURS panuje vždy velmi příjemná atmosféra. Nikdo nikoho nekritizuje pro jeho vzhled ani proto, že opouští pomalu zrovna svůj přidělený cvičební stroj. Je to perfektní odpočinutí pro tělo i pro nervy. Nepřeháním. Můj tip: zaplacením členství ve FITNESS CONTOURS získáte přístup do všech poboček po celém světě! Služební cestu do Prahy (nebo třeba do Paříže) tak určitě nemusíte spojit se zahálkou a zvykat si na nová řešení není třeba ani v případě stěhování. Jen svou oblíbenou trenérku si s sebou bohužel vzít nemůžete.

FITNESS CONTOURS recenze
FITNESS CONTOURS recenze

FITNESS CONTOURS recenze – zápisky po šesti měsících

Než jsem začala navštěvovat lekce ve FITNESS CONTOURS, pohybovala jsem se se svou váhou na hranici obezity. Zbylo mi hlavně velké břicho po dvou dětech a široké boky. Nebyla jsem úplně lenošivý typ – nějaké ty pěší výlety, sporadické posilování doma u televize nebo pravidelné upřednostňování vlastních nohou před MHD se sice konaly, ale nebyl to žádný systematický hubnoucí přístup. Díky FITNESS CONTOURS jsem se konečně donutila začít dělat něco pořádného. Bylo to až hříšně jednoduché. Děti jsem umístila do blízkého hracího koutku v supermarketu (první hodina hlídání byla zdarma) a upalovala do fitka. Vždycky mi to krásně vyšlo i s časovou rezervou a to včetně nezbytného převlékání a sprchování. Ten klid byl vážně k nezaplacení. Teď je to už šest měsíců a já rozhodně nehodlám se svým nastaveným životním stylem přestat. V jídelníčku by to sice ještě chtělo nějaké úpravy (když já tak miluju mandle v bílé čokoládě s kokosem!), ale na postavě už je moje snažení rozhodně znát. Moje váha klesla z 86 kg na 79 kg, obvod břicha resp. pasu pak přišel o 7 cm a skoro stejné číslo mi krejčovský metr ukázal i při přeměřování boků. Cítím se fajn, zmizely moje problémy s celulitidou a vyrážkou mezi stehny stejně jako moje zadýchávání do schodů. Ne, opravdu to nebylo astmatem, jak jsem si ráda a často namlouvala.

button (51)

FITNESS CONTOURS recenze – výhody a nevýhody

Výhody

  • první týden tréninků zdarma
  • široká dostupnost poboček po celé ČR
  • velký výběr posilovacích strojů
  • ochotné trenérky
  • program pouze pro ženy bez zvědavých mužských očí
  • intenzivní cvičení, které se vejde do 30 minut
  • rady se sestavováním jídelníčku i změnou životního stylu

Nevýhody

  • trochu vyšší cena
  • nekomfortní obsazenost posiloven v některých časech
  • pro někoho stereotypní opakování cvičebních postupů

Sečteno a podtrženo, pustit se do změny s FITNESS CONTOURS skutečně stojí za to. Je to sice občas trochu dřina a odříkání, za ty výsledky to ale stojí. A díky odborné pomoci si navíc můžete být jisty, že všechno děláte správně a neriskujete tak své zdraví!