Běžecké závody s tou nejlepší atmosférou

0
Nejlepší běžecké závody s tou nejlepší atmosférou

Nejlepší běžecké závody s tou nejlepší atmosférou. Akce pro milovníky běhu lze třídit podle mnoha kritérií. Zatímco pro někoho je určující výše startovného, jiný dává přednost těm správným běžeckým zážitkům. Pokud i vy patříte do druhé skupiny, měli bychom pro vás několik tipů.

Ať už chcete střihnout osobák, postavit se na bednu nebo si prostě jen tak zaběhat, vsaďte na osvědčené pohodové běžeckého závody. Když říkáme pohodové, rozhodně tím nemyslíme nízkou běžeckou náročnost. Naším kritériem je spíš ta nejlepší závodní atmosféra, jakou si v našich luzích a hájích můžete užít. A kam za takovým zážitkem vyrazit?

 

2x do půvabných Jeseníků

Nemusíte se vyškrábat zrovna na Praděd, abyste si běh mezi hřebeny pořádně užili, i když…

 Jesenický maraton

Tenhle oblíbený závod probíhá každoročně v druhé polovině srpna. V nabídce je klasický maraton (42 km) i půlmaraton (22 km), kterých se je v posledním ročníku zúčastnilo přes okolo 700 nadšených milovníků běhu. Zatímco startovací místa se liší (Ramzová a Červenohorské sedlo), cílová štace je stejná – Skřítek. Na start vás zavezou speciální autobusy. Skvělá organizace patří k nejčastěji zmiňovaným benefitům tohoto závodu. Těmi dalšími jsou bezpochyby jedinečný terén a perfektní atmosféra bez zbytečného spěchu s a shonu.

Více o závodu na: http://www.jesenickymaraton.cz/

 

Jesenická stovka

Trasa Jesenické stovky vede přes celý hlavní hřeben Jeseníků. Start i cíl je v Šumperku a závodníky čeká skutečně zajímavý a místy značně obtížný závod, takže rozhodně nic pro dámičky. Celkově uběhnete 103 km při převýšení 4 150 metrů s velmi dobrým běžeckým značením v terénu a ubytováním zdarma v centru závodu. Startuje se v květnu za každého počasí.

Více o závodu na: http://www.jesenickastovka.cz/

 

Přes kopečky po Beskydech

Malebnou beskydskou přírodou probíhají hned dva z našich favoritů. Nejde o žádné nováčky a oba vás dokáží příjemně překvapit. Ať už si chcete jen vytvarovat postavu nebo míříte za smělejšími cíli, tady si určitě vyberete. A na co se můžete těšit?

 

Tripl3 Run

Jde o zbrusu nový horský závod konaný u Frenštátu pod Radhoštěm. Jeho cíl je jednoduchý: třikrát vyběhnout na vrchol Velkého Javorníku. Přes 30 kilometrů a 1270 metrů převýšení přilákalo na první ročník přes 170 běžců, mezi kterými nechyběla ani zvučná jména. Výstřely ze startovní pistole se rozezní v srpnu. Zapomenete na prázdninové lenošení a přidáte přidáte se?

Více o závodu na: http://www.triplerun.cz/

 

Valaššský Hrb

Trať tohoto závodu vede po „hřebenu“ beskydských vrchů, tzv. Hornovsacké magistrále. Na výběr je čtyř délek tratí (10,20,30 a 50 km). Běhá se mimo silnici po plynule vedené pěšině bez větších „krpálů.“ Valašský HRB se běží v květnu.

Více o závodu na: https://www.valasskyhrb.cz/

 

Ta nejlepší běžecká atmosféra za všech koutů republiky

Pohodově a bez většího stresu se ale neběhá jen na Moravě. Velmi pěkné běžecké (ale i jiné) zážitky na vás čekají i jinde. Stačí si jen vybrat.

 

Ještěd SkyRace®

Co do parametrů jde o jeden z nejtěžších bežeckých závodů v Evropě – kameny, bahno, lesní raily – to všechno vám může nabídnout Ještěd SkyRace®. Vybíhá se v dubnu a bez dobré přípravy se tady zkrátka neobejdete. Odměnou je však setkání s mnoha běžeckými esy a zážitky, na něž jen tak nezapomenete. A kdy na startovní čáru? Přibližně v polovině dubna. Anebo v prosinci, pokud vsadíte na stejně úspěšný a zajímavý WINTER SkyRace®.

Více o závodu na: http://jestedskyrace.cz/

 

Brněnský půlmaraton

Pokud jste si vždycky chtěli zaběhat tam, kde to jindy nejde (třeba přímo v historickém centru města Brna), budete tady mít jedinečnou příležitost. Závod se koná v dubnu, ale trénovat můžete po celý rok, stačí navštívit oficiální stránky a přidat se ke všem místním nadšencům.

Více o závodu: https://www.behejbrno.com/category/brnensky-pulmaraton/

 

Kácovský běh

Nedotčená příroda v okolí řeky Sázavy dnes už neláká jen trampy a vodáky, ale také milovníky aktivního ohybu. Poznejte nevšední městys Kácov a jeho okolí a pamětihodnosti díky šikovně vedené trase závodu. Protože běh není všechno, a i při sportu se dá zažít ledacos zajímavého. Na startovní čáru se všichni milovníci běhu postaví na konci srpna.

Více o závodu na: http://www.kacovskybeh.cz/

 

Rabštějnský kocour

Tuhle běžeckou chuťovku pořádá Klub aktivních sportovců Olomouc. Zaujme vás především svým termínem (běhá se v listopadu), ale i nízkým startovním a komfortní přepravou osobních věcí (nikoli kol z kapacitních důvodů) během závodu ze startu do cíle a zase zpět. Běhá se poli, loukami, i lesními cestami a bažinami. Zajímavý bývá i program „poté.“

Více o závodu na: http://www.rabstejnskykocour.cz/

 

Pečecká desítky

Závod s mnohaletou tradicí, který ani po letech neztratil grácii a švih – to je Pečecká desítka. Běhat mohou opravdu všichni – v minulých ročnících se objevily i maminky s kočárky a jeden nadšenec v kroužkové košili. Pečeckou desítkou pěkně zahájíte novou běžeckou sezónu v březnu.

Více o závodu na: http://www.pecky10km.cz/

 

TRIEXPERT Vokolo Priglu

Při tomhle běžeckém potěšení mohou závodit jednotlivci i týmy. Nádherná 14,1 km dlouhá trať se vine krásnou krajinou a mnozí běžci si účast na něm spojují s vyvrcholením každoroční běžecké sezóny. Na startovní čáru se můžete postavit v říjnu a bude to stát za to.

Více o závodu na: http://www.vokolopriglu.cz/

 

Benešovský běžecký festival

Tyhle běžecké závody pro celou rodinu. I mládež do 18 let tu najde svůj skvělý minimaraton. Každoročně se tu objevují ta nejlepší běžecká esa i neustále se rozšiřující zástupy amatérským milovníků běhu. Každý si tady zkrátka najde to své. Benešovský běžecký festival vybíhá na začátku září.

Více o závodu na: http://www.benesov-beh.cz/

 

Tak co říkáte, už máte svého favorita nebo zatím váháte? Využijte jedinečnou příležitost užít si běh „tak trochu jinak“ v nezapomenutelné atmosféře, která vás namotivuje k lepším výkonům a dodá vám motivaci na další měsíce tréninku. Zažijte to zkrátka „na vlastní nohy“ od A do Z.