Proč by se kreatin neměl užívat jako zázračná látka při úbytku tuku

0

Spalovače, kreatiny, gainery a BCAA V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Proč by se kreatin neměl užívat jako zázračná látka při úbytku tuku

Kreatin je populární doplněk stravy mezi sportovci a fitness nadšenci. Jeho hlavní funkcí je podpořit svalový růst a zlepšit sportovní výkon. Nicméně, někteří lidé ho užívají i jako prostředek ke snižování tělesného tuku.

Avšak, kreatin není vhodný pro redukci tělesného tuku. Toto tvrzení může být pro mnoho lidí překvapivé. Kreatin sice podporuje svalovou hmotu, ale tuk neztrácí. Úbytek tuku je primárně závislý na kalorické rovnováze,

protože tělo potřebuje spálit větší množství kalorií, než přijímá. Pokud chcete snížit tuk v těle, měli byste se zaměřit na správnou stravu a pravidelný trénink, spíše než na užívání kreatinu jako zázračného prostředku.

fitnessKreatin a úbytek tuku | Blog

Proč by se kreatin neměl užívat jako zázračná látka při úbytku tuku?

Publikováno 27. srpna 2023

Co je to kreatin a jak působí v těle?

Kreatin je látka vyskytující se v těle, zejména v kosterním svalu, kde slouží jako zdroj energie pro svalovou kontrakci. Kreatin se vyrábí v játrech, ledvinách a slinivce břišní a lze ho také získat z potravy, jako jsou maso a ryby. Kreatinové doplňky jsou oblíbené mezi sportovci z důvodu zlepšení sportovní výkonnosti.

Jak by měl být kreatin užíván?

Kreatin by měl být užíván v souladu s doporučenou dávkou, kterou uvádí výrobce. Zvýšená dávka kreatinu nemusí mít žádný další pozitivní účinek, naopak může být spojena s negativními účinky, jako jsou žaludeční potíže, křeče a dehydratace.

Může kreatin pomoci při úbytku tuku?

I když je kreatin spojován s růstem svalové hmoty a zlepšením sportovní výkonnosti, nemá žádné přímé spojení s redukcí tělesného tuku. Pokud chcete zhubnout, měli byste se zaměřit na správnou výživu a cvičení zaměřené na spalování tuku.

Pokud hledáte látku, která by vám pomohla při redukci tělesného tuku, můžete se zaměřit na látky, jako jsou zelený čaj, kofein nebo capsaicin, které mají vědecky prokázané účinky na spalování tuku. Nicméně ani tyto látky nejsou zázračné a zaměření se na správnou výživu a cvičení je stále klíčové.

Závěr

Kreatin může být užitečný pro sportovce, kteří chtějí zlepšit svou výkonnost, ale nemá žádné spojení s úbytkem tuku. Pokud hledáte zázračnou látku pro hubnutí, kreatin není tím pravým řešením. Místo toho byste se měli soustředit na správnou výživu a cvičení, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Pokud se chcete dozvědět více o spalování tuku, navštivte tento článek od Healthline.


Spalovače, kreatiny, gainery a BCAA V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Proč by se kreatin neměl užívat jako zázračná látka při úbytku tuku?

Kreatin není určený k úbytku tuku

Kreatin je látkou, která se běžně používá v kulturistice a fitness k urychlení přibírání svalové hmoty. Kreatin není určený k redukci tělesného tuku a nemá žádné specifické vlastnosti, aby tuto funkci plnil.

Rizikové faktory

Užívání kreatinu může mít řadu rizikových faktorů. Navýšení hmotnosti může způsobit zvýšení krevního tlaku, což může mít negativní vliv na zdraví. V některých případech může dojít také k oslabení svalových funkcí.

Je potřeba zdravá strava a cvičení

Pokud se snažíte o úbytek tělesného tuku, je důležité mít zdravou stravu a dostatek pohybu. Kreatin vám zde nepomůže. Namísto toho se zaměřte na konzumaci zdravých potravin, pravidelné cvičení a dodržování zdravých životních návyků.

gym

Proč nebrat kreatin

Kreatin je populární doplněk stravy mezi sportovci a fitness fanoušky. Nicméně v poslední době se objevují názory, že užívání kreatinu může být škodlivé. Zde jsou důvody, proč byste kreatin neměli užívat nebo byste měli být opatrní.

Kreatin může způsobit žaludeční potíže

Někteří uživatelé kreatinu hlásí žaludeční potíže jako zvracení, průjem a nadýmání. Preparát také může způsobovat bolesti hlavy.

Kreatin může způsobit problémy s ledvinami

Existuje riziko, že příliš mnoho kreatinu může poškodit ledviny. Proto by se měla dodržovat dávkování doporučené výrobcem a brát kreatin pouze po konzultaci s lékařem.

Kreatin může vést ke zvýšené hmotnosti těla

Kreatin zvyšuje svalovou hmotu, což může vést k zvýšení hmotnosti. Pokud se nezvyšuje fyzická aktivita, tuk se přeměňuje na svalovou hmotu, což může být nezdravé.

Pokud vás zajímá více o tématu kreatin, doporučujeme stránku na Wikipedii o kreatinu.

fitness

Proč by se kreatin neměl užívat jako zázračná látka při úbytku tuku

  • Kreatin výrazně zlepšuje fyzickou výkonost a svalovou hmotu
  • Kreatin však nemá pozitivní vliv na úbytek tuku
  • Při užívání kreatinu může docházet k přibírání na váze z důvodu nárůstu svalové hmoty
  • Kreatin by měl být užíván pouze po konzultaci s odborníkem a v kombinaci s vhodným tréninkem a stravou

Spalovače, kreatiny, gainery a BCAA V AKCI – slevový kód: 5NM2022

Kategorie – doplňky stravy