Nejlepší cviky na zhubnutí pro začátečníky bez posilovny

0

Nejlepší cviky na zhubnutí pro začátečníky bez posilovny

Pokud chcete zhubnout a nechcete investovat do posilovny, jsou tu pro vás nejlepší cviky na zhubnutí, které můžete provádět i doma. Cvičení vám pomohou spálit kalorie a tvarovat vaše tělo. Zde máte pár tipů na nejlepší cviky pro začátečníky.

1. Dřepy
Dřepy jsou skvělý cvik na spalování tuků v nohách a zadečku. Postavte se rovně, nohy rozkročte mírně dál než šířka ramen a pomalu se krokem přibližte k zemi, jako byste se chtěli posadit zpět na židli. Dbejte na to, aby vaše kolena nevytvořila ostré úhly. Opakujte 10 až 15krát.

2. Výpady
Výpady jsou dalším skvělým cvikem na spalování tuků. Postavte se rovně, nohy rozkročte mírně dál než šířka ramen. Přesuňte jednu nohu dozadu a nakloňte se pomalu dolů, dokud se vaše koleno blíží zemi. Vráťte se do výchozí polohy a opakujte stejným způsobem na druhé straně. Opakujte 10 až 15krát.

3. Plank
Plank je cvik na posílení svalů celého těla. Položte se na zem a položte dlaně na zem pod ramena. Natáhněte nohy vzad a udržujte tuto polohu alespoň 30 sekund. S postupem času můžete čas navyšovat.

Tyto cviky vám pomohou dosáhnout vašich cílů v zhubnutí bez nutnosti investovat do posilovny. Stačí pouze vytrvat v tréninku, a brzy budete viditelné výsledky.

fitness

Nejlepší cviky na zhubnutí pro začátečníky bez posilovny

1. Kardio cviky

Kardio cviky jsou skvělou volbou na zhubnutí. Většina z nich nemusí být prováděna v posilovně a mohou být přizpůsobeny vašemu úrovni kondice. Mezi nejoblíbenější kardio cviky patří běh, chůze, jízda na kole nebo plavání. Pokud chcete intenzivnější kardio cviky, zkuste jumping jacks, či skipping.

2. Plank

Plank je skvělý cvik na posílení břišních svalů a zlepšení držení těla. Tento cvik nemusí být příliš náročný na vaše klouby, a proto mohou být provedeny i nadprůměrně zdatní začátečníci. Plank provádíte tak, že se s oporou o ruce a nohy nacházíte v pozici pro kliky, pouze se opíráte o zem předloktím a špičkami nohou. Držení této pozice po dobu jedné minuty na dvě série je skvělý začátek.

3. Krátké intervalové tréninky

Krátké intervalové tréninky jsou skvělou volbou pro začínající sportovce, kteří chtějí zhubnout. K tréninku patří krátké, intenzivní cvičení po dobu 30-60 sekund s krátkou odpočinkovou pauzou mezi nimi. Mezi nejoblíbenější cviky patří jumping jacks, burpees a sprints.

4. Důležitost běhu

Běh je skvělý cvik na zhubnutí a může být proveden kdekoliv a kdykoliv. Pokud jste nováčkem v běhání, doporučuji vám začít s lehkým a pomalým tempem. Postupně zrychlete a prodlužujte dobu běhu. Intervalový trénink může také zlepšit vaše schopnosti.

5. Svalový trénink

Svalový trénink je další skvělou možností při snižování váhy. Pilates, jóga nebo TRX jsou skvělé volby pro ty, kteří nechtějí řešit těžké závaží nebo posilovací stroje. Tyto cviky jsou zaměřeny na posílení základních svalů, jako jsou stehna, hýždě a břišní svaly.

Zkrátka, nevadí, jestli nejste fanouškem posilovny. S touto sadou cviků můžete zhubnout pokud se tomu chcete věnovat. Začněte pomalu a postupně zvyšujte počet opakování a čas tréninku. Vaší váhu snižíte a zpevníte tělo.

Zdroj: Shape Magazine


dieta

Nejčastější otázky o cvicích na zhubnutí:

1. Jak zhubnout bez posilovny?

Pro začátečníky, kteří nechtějí nebo nemohou navštěvovat posilovnu, existuje mnoho cvičení, která mohou pomoci při ztrátě váhy. Mezi nejlepší cviky patří:

 • Běhání
 • Chůze
 • Jízda na kole
 • Plavání
 • Tanec
 • Posilování s vlastní vahou těla

2. Jaká jsou nejlepší cvičení pro začátečníky?

Pro začátečníky jsou vhodná cvičení s nízkou intenzitou, která nejsou příliš náročná na tělo. Zde jsou některé z nejlepších cviků pro začátečníky:

 • Chůze
 • Běhání
 • Jízda na kole
 • Plavání
 • Rozprašovače (star-jumps)
 • Zvedání nohou ležící na zádech
 • Kliky na kolenou (lizátka)
 • Skákání přes švihadlo
 • Břišní cviky (sit-upy, šplhy na břiše)

3. Jak často bych měl cvičit?

Ideální je cvičit 3-5krát týdně, přičemž jedno cvičení by mělo trvat nejméně 30 minut. Je důležité cvičit pravidelně, aby se zabezpečila trvalá ztráta váhy.

Je také důležité si uvědomit, že zdravá strava je stejně důležitá jako cvičení. Pokud se chcete zbavit přebytečných kilogramů, musíte kontrolovat svůj příjem kalorií a zvolit vyváženou stravu.

gym

Cvičení pro začátečníky hubnutí

Jak začít s cvičením

Pokud se rozhodnete začít cvičit, je důležité zvolit správný druh cvičení. Pro začátečníky, kteří chtějí hubnout, se hodí aerobní cvičení, jako jsou chůze, běh, jízda na kole nebo plavání. Tyto druhy cvičení mají vysokou spalování kalorií a pomáhají zlepšit celkovou kondici.

Jak často cvičit

Pro hubnutí je důležité cvičit pravidelně. Pokud začínáte, postupně zvyšujte frekvenci cvičení. Začněte s třemi cvičeními týdně a postupně zvyšujte až na pět nebo šest.

Nezapomínejte na protahování

Před i po cvičení je důležité protáhnout svaly, aby nedocházelo k zranění. Proto je vhodné věnovat pozornost protahování při jakémkoliv druhu cvičení.

Závěr

Cvičení pro začátečníky hubnutí je důležité pro zlepšení celkové kondice a pro dosažení cíle hubnutí. Dbejte na pravidelnost cvičení a zvolte si správný druh cvičení. Jako začátečník se určitě vyplatí navštívit lekce kondičního cvičení.

Více o cvičení na Wikipedii

joga

Nejlepší cviky na zhubnutí pro začátečníky bez posilovny

 • Kardio cvičení, jako je běh, chůze, jízda na kole
 • Posilování, jako je squat, plank, push up, lunge
 • Vytrvalostní trénink, jako je jumping jack, skipping
 • Cvičení na vyvážení a protažení, jako je yoga, pilates
 • Důležitost správného stravování, javte se odborníkovi

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí