Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly pro hubnutí?

0

Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly pro hubnutí?

Pokud si přejete zhubnout břicho, jsou cviky na břišní svaly pro vás nezbytné! Cvičení břišních svalů může významně posílit vaše jádro a zlepšit celkový vzhled břicha. Níže uvádíme několik cviků, které jsou považovány za nejlepší pro hubnutí:

  • Plank: táhnete se do push-up polohy a držíte tělo rovně. Cvičení posiluje celé tělo a zejména břišní svaly.
  • Bicyklové cviky: lehněte si na záda, ruce si položte pod hlavu a přitáhněte ke sobě kolena. Pokuste se nyní loktem dosáhnout na opačné koleno a takto střídavě pokračujte dál.
  • Vodnímelounové cviky: lehněte si na záda a ruce si položte vedle těla. Nyní se snažte co nejrychleji přitáhnout k sobě kolena a zároveň narovnat paže směrem ke kolenům.

Pokud chcete zhubnout břicho, je klíčové dodržovat protahovací cviky, správnou stravu a dostatečné množství spánku. A nezapomeňte: cvičení břišních svalů nenahrazuje cvičení celého těla!

fitnessJaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly pro hubnutí?


Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly pro hubnutí?

Břišní svaly jsou nejčastěji trénovanou svalovou skupinou u lidí, kteří chtějí zhubnout. Správný výběr cviků může být klíčový pro úspěšné snižování váhy a dosažení kýžených výsledků.

1. Plank

Plank je jedním z nejúčinnějších cviků na břišní svaly, který zároveň zpevňuje záda a páteř. Lehněte si na podložku na břicho a opřete se na předloktí. Nohy by měly být rovně a nohy na špičkách. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a postupně ji prodlužujte na 60 a více sekund.

2. Russian twist

Tento cvik zahrnuje rotaci trupu a soustředí se na břišní svaly. Sedněte si na zem a ohněte nohy v kolenou. Zvedněte nohy od podlahy, takže tvoří 90stupňový úhel. Potom se nakloňte zpět, zpevněte břišní svaly a otočte trup na jednu stranu. Opakujte na druhé straně. Pro větší náročnost držte v ruce jednu nebo dvě činky.

3. Bicycle crunch

Tento cvik kombinuje klasický crunch se střídavými pohyby nohou. Lehněte si na záda a zvedněte nohy do vzduchu. Poté simulujte jízdu na kole, střídavě ohýbáte nohy a prokládáte to rotacemi trupu.

Pro úspěšné hubnutí je ale důležité nejen správně vykonávat cviky, ale také se správně stravovat a pravidelně sportovat. Vyzkoušejte následující tipy na zdravé hubnutí od Harvard Health Publishing.
dieta

Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly pro hubnutí?

Plank

Plank patří mezi nejlepší cviky pro břišní svaly. Klíčové je udržovat správnou pozici těla a svaly bránice pevně stažené. Určete si, kolik sekund vydržíte, a začněte pomalu.

Bicykl

Cvik bicykl posiluje břišní a boční svaly a přitom spaluje tuk. Lehněte si na záda, zvedněte hlavu a lokty kolenům. Zvedněte nohy a pravou koleno přibližte k levému loktu, zároveň rovnejte nohy. Potom vyměňte nohy a pokračujte v opakování.

Sedy-lehy

Sedy-lehy sice cvičí hlavně přední stehna, ale pokud je děláte správně, také napínáte břišní svaly. Dbejte na to, aby záda byla rovná a nedotýkala se země.

gym

Domácí cvičení na hubnutí

Pro mnoho lidí je hubnutí zásadním cílem, uzavírají si před tím často nákladné smlouvy s fitcentry a osobními trenéry. Ovšem, s trochou snahy a vlastní iniciativou se můžete dostat ke svému ideálnímu tělu i doma.

Posilování s vlastní váhou

Jedním ze způsobů, jak cvičit doma, je posilování s vlastní váhou těla. K propracování svalů využijete například kliky, dřepy, výpady nebo přítahy podhmatem na hrazdě. Každé cviky je třeba dělat správně, aby byly co nejefektivnější.

Aerobní cvičení

Jinou možností jsou aerobní cvičení, která vám pomohou spálit nadbytečné kalorie a zahřejí vás. Vyzkoušet můžete například aerobic, jumping, běh na místě, Plank a mnoho dalšího. Pokud chcete být ještě větší výzvě, můžete kombinovat několik různých aktivit a vytvořit si tak vlastní trénink.

Na domácí cvičení na hubnutí se můžete podívat i na wikipedii.

joga

Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly pro hubnutí?

  • Sedy-lehy
  • Plank
  • Bicycle crunches
  • Crunches na fitballu
  • Mountain climbers
  • Vertical leg crunches
  • Side plank

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí