5 účinných cviků na hubnutí, které můžete dělat ráno

0

5 účinných cviků na hubnutí, které můžete dělat ráno

Hubnutí je pro mnoho lidí velkým cílem a často se k němu snaží přistupovat pomocí různých diet a nevhodných cvičení. Nicméně, existují účinné cviky na hubnutí, které můžete dělat přímo ráno a bez potřeby návštěvy posilovny.

1. Sklapovačky – Jedná se o velmi jednoduchý cvik na břišní svaly, který lze dělat kdekoliv a kdykoliv potřebujete. Pokud jste začátečník, můžete začít se sedmi nebo osmi opakováními a postupně navyšovat.

2. Kraťasy – Položte se na záda s nohama nataženými a položenými na zemi. Potom pozvolna zvedněte nohy a ohýbejte kolena, abyste vytvořili úhel 90 stupňů. Držte tuto polohu několik vteřin a poté pomalu zpět.

3. Bruslení – Standing rozšířit vaše nohy a umístěte ji do oblouku před sebou. Potom se pokuste posunout z vašeho středu váhy na pravou nohu, ohnout se přes pravé koleno a ohnout levou nohu za vámi. Poté se vraťte zpět do výchozí polohy a opakujte stejný pohyb s druhou nohou.

4. Kliky – Kliky jsou skvělý způsob, jak posílit svaly na hrudníku, pažích a ramenou. Můžete začít s menšími množstvími kliků a postupně navyšovat.

5. Dřepy – Jedná se o klasický cvik, který posiluje svaly stehen a hýždí. Stůjte s nohama roztaženýma na šířku ramen a pomalu se ohýbejte v kolenou, přičemž držte záda přímo. Poté se vraťte zpět do výchozí polohy.

Opakujte tyto cviky 3-4 krát týdně a v kombinaci s vyváženou stravou a dostatkem spánku se brzy dočkáte pozitivních změn na svém těle.

fitness

5 účinných cviků na hubnutí, které můžete dělat ráno

1. Dřepy

Dřepy patří mezi nejúčinnější cviky na zpevnění stehen a pozadí. Postavte se s nohama propnutýma v šířce ramen a ruce dejte před sebe. Zdvihejte zadní část nohou směrem nahoru a dolů, až se stehno dostane do vodorovné polohy. Poté se pomalu vraťte do výchozí polohy.

2. Sklapovačky

Tento klasický cvik posílí vaše břišní svaly. Lehněte si na záda, ohněte nohy v kolenou a položte nohy na zem. Pomalu zvedejte horní část těla směrem k nohám a poté se vraťte zpět do výchozí polohy.

3. Kliky

Vykonávání kliků je velmi účinné na posílení svalů hrudníku a paží. Postavte se do polohy jakoby jste chtěli udělat klik, ruce musí být rovnoběžné s rameny. Pomalu klesněte směrem dolů, dokud se vaše hrudník nedotkne země. Poté se pomalu vraťte zpět nahoru.

4. Kráčející výpady

Tento cvik se zaměřuje zejména na svalové skupiny nohou. Postavte se do výchozí polohy, jednu nohu prohněte v koleni a dbejte na to, aby bylo stehno svislé k zemi. Pomalu klesněte dolů, dokud se druhá noha dostane do vodorovné polohy. Poté se pomalu vraťte do výchozí polohy a zopakujte cvik s druhou nohou.

5. Brusle

Tento dynamický cvik zlepší vaši koordinaci a zpevní všechny svalové partie. Postavte se s nohama v šířce ramen a dejte ruce před sebe. Poté se ohněte v kolenou a začněte skákat nahoru a dolů jako hokejista na bruslích.

Pokud bude cvičení pro vás příliš náročné, můžete si zvolit jednodušší varianty – místo běžnéch kliků zkuste například kliky na kolenou nebo si zmenšete rozsah pohybu kráčejících výpadů. Všechny tyto cviky můžete provádět doma a stačí vám na ně pár minut. Pokud se budete tímto tempem cvičit pravidelně, uvidíte změny na svém těle během několika týdnů.


dieta

FAQ: 5 účinných cviků na hubnutí, které můžete dělat ráno

1. Dřepy

Dřepy jsou vynikajícím cvičením pro spodní část těla. Postavte se rovně, nohy rozkročte ve šíři ramen a pomalu se skloňte dolů, jako byste chtěli usadit sedák na židli. Počkejte, až bude vaše stehno v rovině se zemí, poté se pomalu vraťte zpět do výchozí polohy. Pro maximální efekt zkuste udělat 3 série po 10 opakováních.

2. Běhání na místě

Běhání na místě je skvělým způsobem, jak si zahřát tělo, zvýšit srdeční tep a spálit kalorie. Postavte se rovně a začněte rychle nohama běhat na místě. Zkuste zvýšit tempo a pokud to zvládáte, můžete si přidat i skoky. Tento cvik je ideální pro rychlé a účinné rozcvičení ráno.

3. Plank

Plank je cvikem zaměřeným na posílení jádra vašeho těla. Položte se na zem, opřete se na předloktí a na špičky nohou. Zvedněte tělo od země, opřete se pouze na předloktí a špičky nohou a držte tuto pozici aspoň 30 sekund. Nepřestávejte dýchat a snažte se udržet tělo v co nejrovnější poloze. Pro lepší výsledky opakujte 3 série po 30 sekundách.

4. Sklapovačky

Sklapovačky jsou nejoblíbenějším cvičením na posílení břišních svalů. Položte se na zem, ohněte nohy v kolenou a položte je na zem. Položte ruce na krk a pomalu zvedejte tělo nahoru směrem k nohám. Snažte se být co nejblíže kolenům a držte tuto pozici aspoň 3 sekundy. Poté se vraťte zpět dolů a opakujte 3 série po 10 sklapovačkách.

5. Dřepy s výběhy kolen

Dřepy s výběhy kolen jsou cvikem, který spojuje dva účinné pohyby. Postavte se rovně, nohy rozkročte ve šíři ramen a pomalu se skloňte dolů jako při dřepu. Poté se zvedněte a učiňte rychlý výskok, přitahuje k nohám koleno. Opakujte tento pohyb střídavě na obou nohách a snažte se zrychlit tempo. Udělejte 3 série po 10 opakováních na každé noze.

gym

Ranní cvičení na hubnutí

Výhody ranního cvičení

Ranní cvičení je skvělým způsobem, jak zlepšit své zdraví a zhubnout. Cvičení v ranních hodinách může pomoci posílit vaše svaly, zlepšit kardiovaskulární funkce a dokonce mít pozitivní dopad na váš spánek. Studie také naznačují, že vaše tělo může být náchylnější k hubnutí během ranních hodin, protože vaše metabolismus je v té době nejaktivnější.

Jaké cviky dělat?

Existuje mnoho cvičení, která můžete zařadit do vaší ranní rutiny. Běh, chůze, jóga a cvičení s vlastní váhou jsou dobrým výběrem pro začátečníky. Pokud jste zvyklí na těžký trénink, můžete zahrnout kardio a silový trénink. Nezáleží na tom, jaké cviky si vyberete, je důležité, abyste se každý den dostatečně protáhli.

Ranní rutina

Vaše ranní rutina by měla zahrnovat cvičení a správnou stravu. Jednoduchá snídaně bohatá na bílkoviny a vlákninu může pomoci udržet vaše hladiny cukru v krvi stabilní a zlepšit váš metabolismus. Vezměte si také čas na protažení a rozcvičení, abyste se vyhnuli možným zraněním během cvičení.

Pro více informací o cvičení a výživě navštivte prosím tuto stránku.

Šťastné cvičení!

joga

5 účinných cviků na hubnutí, které můžete dělat ráno:

  • Burpees – zahrnují několik cvičení najednou a spalují spoustu kalorií.
  • Squats – posilují svalu na nohou a zlepšují metabolismus.
  • Prkna – posilují svaly břicha a zlepšují držení těla.
  • Rozpažování – posilují svaly ramen a zlepšují držení těla.
  • Poskoky – spalují spoustu kalorií a zlepšují koordinaci těla.

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí