5 jednoduchých cviků na hubnutí, které můžete dělat doma

0

5 jednoduchých cviků na hubnutí, které můžete dělat doma

Pokud jste vyčerpáni pravidelným tréninkem v oblíbené tělocvičně a hledáte něco nového a jednoduchého pro ztrátu váhy, máme pro vás pět cviků, které můžete dělat doma. Tyto cviky jsou pro výsledky účinné a zábavné.

 1. Burpees: Tyto cviky jsou ideální pro zlepšení celkového tělesného cvičení, posilování a zlepšení zátěže. Zde je postup: klekněte si, sundejte ruce na zem, dostaňte nohy za sebe, udělejte klik a pak vraťte nohy na začátek. Poté se zvedněte do stání a proveďte skok. Tento cyklus opakujte minimálně 10krát.
 2. Skok přes švihadlo: Skoky přes švihadlo jsou zábavným způsobem, jak spálit kalorie. Stačí si vzít švihadlo a přeskakovat ho co nejrychleji. Pokud jste začátečník, můžete cvičit krátké úseky a pak se postupně zvyšovat.
 3. Dřepy: Dřepy jsou dalším účinným cvikem na posílení nohou a zadku. Stačí sundat se do dřepu, zpětně se narovnat a pokračovat ve cviku. Opakujte minimálně 15krát.
 4. Plank: Planking je skvělý způsob, jak posílit celé tělo. Stačí si lehnout na břicho, podpírat se pažemi a držet tělo rovné až 30 sekund. Cvik opakujte minimálně 5krát.
 5. Biceps s láhvemi vody: Bicepsy jsou další svalovou skupinou, kterou lze trénovat doma. Stačí chytit plné láhve vody v každé ruce a opakovat příjemné pohyby až 15krát.

Tyto cviky jsou velmi účinné a zábavné spálení kalorií doma. Udělejte si z některých z těchto cviků součást vaší pravidelné rutiny, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

fitness


5 jednoduchých cviků na hubnutí, které můžete dělat doma

5 jednoduchých cviků na hubnutí, které můžete dělat doma

Chcete zhubnout, ale nevíte, jak začít? Nechte se inspirovat těmito pěti jednoduchými cviky, které můžete provádět doma, a nechte tuky spálit!

Břišní podpory

Tento cvik je velmi účinný pro posílení břišních svalů. Lehněte si na zem na záda a ohněte nohy v kolenou. Ruce rozložte vedle sebe a polohujte dlaně na zem. Potom zvedněte jenom ramena a hlavu od země a dýchejte. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a poté se vraťte do původní polohy. Opakujte 10krát.

Čelní dřepy

Cvičení na boky a nohy. Postavte se s nohama od sebe v šířce ramen a položte ruce na boky. Nakloňte se k zemi, ohněte kolena a pokuste se držet nohy rovnoběžné s podlahou. Držte polohu po dobu 10 sekund a vraťte se zpět do původní polohy. Opakujte 20krát.

Plank

Tento cvik vám pomůže posílit ramena, břišní svaly, zápěstí a kotníky. Postavte se na podlahu na ruce a nohy. Ramena by měla být přímo nad dlaněmi a nohy rovnoběžné s podlahou. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a potom se vraťte do původní polohy. Opakujte 10krát.

Výpady

Cvičení na nohy. Postavte se rovně a položte ruce na boky. Poté udělejte velký krok vpřed pravou nohou a ohněte koleno tak, aby bylo ve svislé poloze se zemí. Poté vraťte nohu zpět a udělejte totéž s levou nohou. Opakujte 20krát.

Kliky

Tento cvik posiluje ramena, hrudník, tricepsy, břišní svaly a zápěstí. Postavte se do pozice kliku – ruce rozložte vedle sebe na podlaze a prsty položené na zemi. Poté zvedněte tělo nahoru a dolů a opakujte 10krát.

Je důležité cvičit pravidelně, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků. Pokud si nejste jisti, jak cviky správně provádět, vyhledejte si radu od profesionálního trenéra. Zde můžete najít více informací a rad na téma hubnutí.

Všechna práva vyhrazena © 2023


dieta

FAQs – 5 jednoduchých cviků na hubnutí, které můžete dělat doma

1. Jak často bych měl cvičit?

Je ideální cvičit každý den, ale pokud to nejde, minimálně třikrát do týdne. Důležité je pravidelné cvičení, aby se tělo mohlo adapotovat.

2. Mohu tyto cviky dělat i jako začátečník?

Ano, tyto cviky jsou vhodné pro každého, bez ohledu na úroveň fitness.

3. Jak dlouho bych měl cvičit každý den?

Ideálně byste měli cvičit alespoň 30 minut každý den, ale pokud nemáte tolik času, i 10-15 minutová session může být účinná.

4. Jaký je nejlepší čas na cvičení?

To záleží na vašem harmonogramu. Někteří lidé preferují ráno, protože se cítí více nabité energií. Jiní zase cvičí večer. Důležité je, aby jste si našli čas, kdy vám to nejlépe vyhovuje.

5. Jaké jsou nejlepší cviky na hubnutí?

Mezi nejlepší cviky na hubnutí patří dřepy, kliky, výpady, plank a kruhové tréniky. Tyto cviky zvyšují svalovou hmotu a pomáhají spalovat kalorie.

gym

Domácí cvičení na hubnutí – zdroj zdraví a pohody

Nadváha a obezita jsou častým problémem moderní doby. Bohužel však nejen zdravotním, ale také estetickým. Pokud toužíte po štíhlé postavě a zdraví, můžete začít u sebe doma s domácími cvičeními na hubnutí.

Nejlepší cviky pro hubnutí

Existuje řada cviků, které se zaměřují na spalování tuků a zpevňování svalů. Mezi nejpopulárnější patří:

 • Squat – dřep
 • Plank – prkno
 • Lunges – výpady
 • Crunches – břišní zkracovačky
 • Burpees
 • Jumping Jacks – hvězdičky

Tyto cviky jsou jednoduché a lze je provádět kdykoliv a kdekoliv u vás doma. Samozřejmě nezapomeňte na zahřátí a protahování. Pokud máte rádi více strukturovaný trénink, zkuste sledovat cvičební videa na internetu nebo si stáhněte fitness aplikaci.

Výhody domácích cvičení na hubnutí

Domácí cvičení na hubnutí mají několik výhod. První je samozřejmě pohodlnost – nemusíte chodit do posilovny, stačí jen volný prostor v bytě. Dále také úsporu času, nemusíte se registrovat do více než jednoho sportovního klubu.

Kromě zlepšení fyzické kondice domácí cvičení také přispívají ke zlepšení nálady a psychické pohody. Díky tělesné aktivitě se vylučují endorfiny, které zlepšují náladu a snižují stres.

Začněte s domácími cvičeními na hubnutí již dnes a uvidíte, jaký pozitivní vliv na vaše tělo a zdraví budou mít.

Pro více informací o zdravém životním stylu a hubnutí navštivte stránky Wikipedie o hubnutí

joga

5 jednoduchých cviků na hubnutí, které můžete dělat doma

 • Squats – Křepčení
 • Lunges – Výpady
 • Push-ups – Kliky
 • Planks – Prkna
 • Jumping jacks – Skákání dřepem s rozpaženýma rukama

Tyto cviky pomáhají spalovat kalorie, posilovat svaly a zlepšovat celkovou kondici. Cvičte je pravidelně a budete se cítit skvěle!

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí