5 jednoduchých cviků, které vám pomohou shodit pár kilo

0

5 jednoduchých cviků, které vám pomohou shodit pár kilo

Pokud se chcete zbavit pár přebytečných kil, není nutné okamžitě začít s tvrdým tréninkem. Existuje několik jednoduchých cviků, které vám pomohou pohybovat se aktivněji a spalovat tuk.

1. Chůze – Chůze je nejjednodušší cvik, který můžete začít praktikovat ihned. Pokud máte sedavé zaměstnání, zkuste si každou hodinu udělat krátkou procházku. Pokud to vaše pracovní prostředí dovoluje, můžete místo výtahu použít schody.

2. Běh – Pokud chcete při své aktivitě zahrnout i kardio, zkuste běh. Začněte po malých krocích a postupně prodlužujte délku a rychlost běhu. Začínáte-li hoře, výborná je kombinace chůze a běhu.

3. Plank – Tento cvik zacílený na břišní svaly můžete praktikovat doma. Lehněte si na podlahu na břicho, následně se opřete o předloktí a zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund. Postupně si můžete tuto dobu zvyšovat.

4. Squats – Pomocí této cviků zlepšíte svoji postavu a posílíte nohy. Postavte se s nohama lehce rozkročenýma, ruce postavte před sebe a pomalu se spusťte dolů, dokud se vaše stehna nedotknou podlahy. Poté se zpět zvedněte do původní polohy.

5. Skákání přes švihadlo – Tento činnost mnohým evokuje vzpomínky na dětství. Skákání přes švihadlo pomáhá spalovat energii a posilovat nohy. Pokuste se skákat již několik minut při jednom tréninku.

Začněte třeba jen s krátkými procházkami a postupně přidávejte náročnější cviky. Dbejte přitom na správnou techniku a nezapomínejte na kvalitní protahování.

fitness

5 jednoduchých cviků, které vám pomohou shodit pár kilo

Jak shodit pár kilo za krátký čas?

Pokud se snažíte shodit pár kilo co nejdříve, může být cvičení velmi účinným způsobem, jak toho dosáhnout. V této části vám představíme pět jednoduchých cviků, které vám pomohou shodit pár kilo.

Cvik č. 1: Kliky

Začněte v poloze push-up, ale místo toho, abyste klesali na zem, pokrčte lokty a spusťte se na podlahu. Poté se vrátíte do výchozí polohy a opakujte toto cvičení 10krát. Opakujte celý proces třikrát a během několika týdnů uvidíte velký rozdíl. Pokud chcete viditelné výsledky, provádějte toto cvičení každý den.

Cvik č. 2: Dřepy

Toto cvičení může vypadat jednoduše, ale je velmi účinné při snižování váhy. Stůjte nohama rozkročenýma ve šířce ramen. Potom se pomalu nakloňte a hýbejte dolů, dokud vaše stehna nejsou téměř vodorovně s podlahou. Poté se vraťte do výchozí polohy a opakujte toto cvičení 10krát. Opakujte celý proces třikrát, abyste viděli výrazné výsledky během několika týdnů.

Cvik č. 3 – Běh

Běhání je jedním z nejlepších způsobů, jak zhubnout. Je to velmi populární aktivita a existuje mnoho zdravotních přínosů. Můžete běhat venku, v parku nebo dokonce doma na běžeckém pásu. A to je skvělé cvičení, které vám pomůže spálit kalorie a snížit váhu. Pokud si nejste jisti, jak začít s běháním, existuje mnoho článků na amerických webových stránkách, které vám mohou pomoci začít.

Cvik č. 4 – Plank

Toto cvičení pomáhá v posilování celého těla, ale také zlepšuje vaši rovnováhu a stabilitu. Začněte na podlaze v poloze push-up a potom se opřete na loktech. Držte tuto pozici po dobu deseti vteřin a opakujte toto cvičení pětkrát. Opakujte tento proces a zvyšujte dobu držení, když začnete vidět výsledky.

Cvik č. 5 – Skákací lano

Skákání lanem je dalším skvělým cvičením, které pomáhá spalovat kalorie a zlepšovat celkovou kondici. Toto cvičení vám také pomůže zlepšit koordinaci a rychlost. Postavte se na prostředek skákacího lana a pak přejděte na jednu stranu, když lanem skáče. Opakujte to na druhé straně. Opakujte tento proces 10krát. Pokud máte pocit únavy, přestávky jsou také důležité, abyste předešli zranění.

Závěr

Tito pět cviků není jen jednoduchý způsob, jak shodit pár kilo, ale přináší také mnoho zdravotních výhod. Pokud se snažíte zhubnout, můžete vyzkoušet tyto cviky a uvidíte výsledky během krátké doby. Je však důležité vzít na vědomí, že cvičení je jen jedním z mnoha kroků, které musíte udělat, abyste dosáhli svého cíle. Zdravá strava a životní styl jsou také klíčem k úspěchu.


dieta

FAQs – 5 jednoduchých cviků, které vám pomohou shodit pár kilo

Jaké jsou nejoblíbenější cviky, které pomáhají shodit pár kilo?

Mezi nejoblíbenější cviky patří například dřepy, sklapovačky, plank, kliky a jumping jack. Tyto cviky mohou pomoci spálit tuk na různých místech těla.

Jak často bych měl cvičit?

Cvičení by mělo být pravidelné, ideálně minimálně 3x týdně. Pokud však začínáte a nejste zvyklí na pravidelné cvičení, můžete začít postupně a cvičit například 2x týdně.

Je potřeba dodržovat speciální stravu?

Strava je velmi důležitá při cestě ke zhubnutí, ale není potřeba dodržovat nějakou speciální stravu. Stačí jíst vyváženou stravu s dostatkem zeleniny a bílkovin a omezit konzumaci tuků a cukrů.

Kolik opakování bych měl u každého cviku udělat?

To záleží na vaší kondici. Pokud jste začátečník, můžete začít s menším počtem opakování a postupně to zvyšovat. Obecně se doporučuje udělat 2-3 série s 10-15 opakováními.

Je důležité správné provedení cviků?

Ano, správné provedení cviků je velmi důležité. Pokud cvik neděláte správně, nemusí být efektivní a může dokonce způsobit zranění. Před začátkem cvičení se tedy ujistěte, že máte správnou techniku provedení.

gym

Cvičení pro začátečníky – hubnutí

Zapomeňte na lenost, zacvičte si a zhubněte s námi!

Cvičení pro začátečníky je ideální pro ty, kteří se snaží zhubnout. Ať už jste dlouho nebyli aktivní, nebo jen hledáte nové způsoby, jak zlepšit svoji postavu – cvičení pro začátečníky může být tím, co hledáte.

Pokud chcete zhubnout, musíte spálit více kalorií, než kolik přijmete. Cvičení vám pomůže spálit kalorie a zároveň posílit vaše svaly. Existuje mnoho druhů cvičení, které mohou pomoci s hubnutím, například aerobic, jóga, běh, plavání, kolo, atd.

Nezáleží na tom, který druh cvičení si zvolíte – důležité je, že cvičíte pravidelně. Začněte pomalu a postupně zvyšujte fyzickou aktivitu. Nezapomeňte také na přiměřenou stravu bohatou na zeleninu, ovoce a bílkoviny.

Pro více informací o cvičení pro hubnutí a zdravý životní styl, navštivte stránku Hubnutí na Wikipedii.

Poznámka: Před zahájením jakéhokoliv cvičení se poraďte se svým lékařem.

joga

5 jednoduchých cviků, které vám pomohou shodit pár kilo:

  • Kroky
  • Běh
  • Dřepy
  • Sedy leh
  • Planking

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí