4) Cvičení pro hubnutí pro ženy – 5 jednoduchých cviků na doma

0

Cvičení pro hubnutí pro ženy – 5 jednoduchých cviků na doma

Pravidelné cvičení je klíčové pro hubnutí, a pokud si nemůžete dovolit členství ve fitku, nevadí – vytvořit si dobrou fitness rutinu můžete i doma. Zde jsou 5 jednoduchých cviků pro ženy, které vám pomohou shodit pár kilogramů.

 1. Kráčení na místě
 2. Tento cvik je jednoduchý a efektivní – stačí jen kráčet na místě s vysokým kolenem po dobu 15-20 minut denně. Pokud chcete cvičení zesílit, můžete přidat mírné závaží na kotníky.

 3. Plank
 4. Tento cvik posiluje břišní svaly a zlepšuje držení těla. Lehněte si na břicho, opřete se o lokty a držte tělo ve vzpřímené poloze po dobu 30-60 sekund.

 5. Dřepy
 6. Dřepy cvičené správně posilují nohy a zadek. Postavte se do širokého postavení nohou a pomalu se svažte dolů do sedu, dokud nebudete mít stehna vodorovná s podlahou. Poté zpět nahoru opět pomalu, aby se svaly co nejvíce namáhaly.

 7. Skákání přes švihadlo
 8. Tento cvik není jen pro děti – skákání přes švihadlo je skvělou kardiovaskulární aktivitou a pomáhá spálit mnoho kalorií. Stačí jen zakoupit jednoduché švihadlo a skákat 15-20 minut denně.

 9. Burpees
 10. Tento cvik je náročnější, ale dobrý pro celé tělo. Začněte stoje, poté klesněte dolů do dřepu, opřete se o ruce a do skoku přeskočte do výchozí polohy. Udělejte 10-15 opakování.

Zkuste začlenit tyto cviky do svého běžného fitness procesu a sledujte, jak se vaše tělo mění k lepšímu!

fitness

Cvičení pro hubnutí pro ženy – 5 jednoduchých cviků na doma
Cvičení pro hubnutí pro ženy – 5 jednoduchých cviků na doma

Úvod

Hubnutí není snadné, ale důležité je pravidelné cvičení a zdravá strava. Pokud ale nemáte čas chodit do posilovny nebo k lektorkám na cvičení, nabízíme vám 5 jednoduchých cviků na doma.

Cviky

Zde jsou 5 jednoduchých cviků, které můžete zahrnout do vašeho domácího tréninku a pomohou vám zhubnout:

 1. Kliky na podlahu – leže na břiše, ruce podél těla, dlaně na podlaze. Nohy spolu nebo narozdíl. Nadechnout a za pomoci rukou se zvedat. Vydechnout a klesat.
 2. Předklony s jednoručkami – stát se rovně, nohy mírně rozkročit, jednoručky vzít do rukou, ohýbat se v pase a snažit se dosáhnout do podlahy. Pak se zase narovnat s jednoručkami a zakončit ve výchozí pozici.
 3. Dřepy – stát se rovně, nohy mírně rozkročit, ruce nalepené k tělu, snažit se co nejníž se sklonit a narovnat se. Můžete použít činky, pokud chcete.
 4. Plank – lehnout si na podlahu, opřít se o lokty a držet celé tělo v přímce. Držet tak 20 sekund a postupně zvyšovat čas.
 5. Břišní kroužení – lehnout si na záda, nohy pokrčit v kolenou, dlaně na záda. Pak se snažit zvedat celé horní tělo s mělkými náklony doprava a doleva.

Toto jsou 5 jednoduchých cviků, které můžete zahrnout do vašeho tréninkového plánu na doma, a budou vám pomáhat zhubnout. Pokud je pro vás potřebné, najdete zde další cviky na hubnutí z webové stránky Shape.

Závěr

Cvičení pro hubnutí na doma není jednoduché, ale s těmito 5 jednoduchými cviky můžete začít a užít si prospěšné aktivity u vás doma. Buďte trpěliví a pravidelní a úsilí se určitě vyplatí.
dieta

Cvičení pro hubnutí pro ženy – 5 jednoduchých cviků na doma

Jsou vaše cílové partie břicho, stehna a zadek? Pokud ano, máme pro vás pět jednoduchých cviků na domácí trénink, které vám pomohou zhubnout a zlepšit celkovou kondici.

Cvičení na břicho

1. Plank: Lehněte si na podložku a opřete se na předloktí a špičky nohou. Snažte se udržet páteř rovnou a držte pozici co nejdéle.

2. Russian twist: Usedněte na podložku a skloněte se lehce dozadu. Držte si ruce před sebou a postupně je otáčejte zleva doprava.

Cvičení na stehna a zadek

3. Squat: Stůjte s nohama rozkročenýma, dejte si ruce na boky a pomalu se spouštějte. Dbejte na to, aby vaše kolena nešla přes špičky chodidel.

4. Lunges: Stůjte vzpřímeně a udělejte krok dopředu tak, aby se vaše koleno téměř dotklo podložky. Změňte nohy a opakujte.

5. Bridge: Lehněte si na záda, ohněte nohy a položte si ruce na boky. Zvedněte pomalu boky a zpět na podložku.

gym

Cvičení pro začátečníky – hubnutí jako cíl

Jak začít s cvičením pro hubnutí

Pokud jste začátečník v cvičení a máte za cíl zhubnout, je důležité začít postupně. Nezačínejte hned s intenzivním tréninkem, který by mohl vést k zranění. Začněte s mírným cvičením jako například chůze, běh na místě, jízda na rotopedu nebo plavání.

Chcete-li zhubnout, je důležité pravidelně cvičit a držet se tréninkového plánu. Doporučuje se cvičit minimálně 30 minut 5x týdně.

Cvičení na hubnutí břicha

Pokud se vám hromadí tuk na břiše, může být vhodné zaměřit se na cvičení na tento problémový partií. Existují různé cviky jako jsou například klasický plank, planking s rotací, stabilizační cviky pro břicho a mnoho dalších.

Outbound link na Wikipedia

Pokud byste chtěli více informací o cvičení a hubnutí, můžete navštívit stránky o fitness na Wikipedii.

Outbound link: Fitness na Wikipedii

joga

Cvičení pro hubnutí pro ženy – 5 jednoduchých cviků na doma:

 • Dřepy – posilují svaly stehen a hýždí, spalují tuk v této oblasti
 • Plank – posiluje celé tělo, zejména střed těla a záda, pomáhá snižovat pasový obvod
 • Kliky – posilují svaly paží, zad a hrudníku, zlepšují držení těla
 • Sedy-lehy – posilují svaly břicha, zádových svalů a stehen, spalují tuk okolo břicha
 • Tykání – zlepšuje srdce a cévy, spaluje kalorie a tuky, zvyšuje celkovou výkonnost a energii

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí