10 efektivních cviků na hubnutí břicha pro muže

0

10 efektivních cviků na hubnutí břicha pro muže

Sháníte efektivní cviky na hubnutí břicha? Tak to jste na správném místě! Nabízíme vám seznam deseti účinných cviků, které můžete cvičit doma i v posilovně.

1. Plank – tento cvik zabraňuje ochabnutí břišních svalů a zlepšuje držení těla. Položte se na břicho a podepřete se předloktími a špičkami nohou. Držte tuto polohu co nejdéle.

2. Russian Twist – tento cvik posiluje břišní a boční svaly. Položte se na záda a zvedejte trup s nohama na zemi. Otočte se do stran a dotkněte se dlaňmi podlahy.

3. Bicycle Crunch – tento cvik posiluje nejen břišní svaly, ale i svaly na chrbátu. Lehněte si na záda a zvedejte nohy od země. Pomalu střídavě ohýbejte nohy a snažte se dotknout lokty ke kolenům.

4. Leg Raise – tento cvik posiluje dolní břišní svaly. Položte se na záda, ruce dejte za hlavu a zvedněte nohy od podlahy. Pomalu je spouštějte zpět.

5. Oblique Crunch – tento cvik posiluje břišní a boční svaly. Položte se na záda a zvedejte trup, abyste se snažili dotknout lokty ke kolenům. Pokuste se při této pohybu pootáčet trupem v různých směrech.

6. Scissor Kicks – tento cvik posiluje břišní svaly a svalu akvaduktu. Lehněte si na záda a zvedejte nohy natažené nad zem. Pomalu je střídavě spouštějte a zdvíhejte.

7. Mountain Climber – tento cvik posiluje celé tělo, ale hlavně břišní svaly. Položte se do předklonu a při chůzi si přitahujte kolena k hrudi.

8. Crunch – tento cvik posiluje především horní břišní svaly. Lehněte si na záda s rukama za hlavou a zvedejte trup směrem k nohám.

9. Reverse Crunch – tento cvik posiluje dolní břišní svaly. Položte se na záda, ruce dejte za hlavu a zvedněte nohy. Pomalu je ohýbejte a spouštějte zpět.

10. V-Up – tento cvik posiluje abs a dolní část zad. Lehněte si na záda, nohy a paže natažené nad sebe. Zvedněte paže a nohy zároveň a snažte se je co nejvíce prodloužit.

Nechte se inspirovat těmito cviky a zapojte je do své denní rutiny, aby se vaše břicho postupně zmenšovalo a vy se cítili výborně.

fitness

10 efektivních cviků na hubnutí břicha pro muže

10 efektivních cviků na hubnutí břicha pro muže

Břišní tuk je pro muže velkým problémem, který si přináší mnoho zdravotních rizik, včetně srdečních chorob a cukrovky. Pokud se snažíte zhubnout své břicho, zde je 10 efektivních cviků, které vám mohou pomoct.

1. Dřepy

Dřepy jsou jedním z nejlepších cvičení, která můžete udělat pro své břicho. Držte se jednu nebo dvě činky a postavte se se zády k lavici, která má přibližně stejnou výšku jako váš pas. Pak se pomalu nakloňte dopředu a dotkněte se svých prstů na lavici, když jdete dolů. Zpomalte a vraťte se zpět do stoje.

2. Kliky

Kliky jsou dalším velmi účinným cvikem na hubnutí břicha. Položte se na zem a položte ruce na zemi podél svého těla. Pak pomalu zvedněte své tělo až po ramena a zpět dolů.

3. Plank

Plank je cvičení, které může být obtížné, ale pokud si najdete správnou pozici, mělo by to být poměrně jednoduché. Položte se na zem a položte ruce na zem podél svého těla. Pak zvedněte své tělo, abyste tvořili rovnou linii od svých nohou až po ramena. Držte tuto pozici co nejdéle.

4. Kolo

Kolo je dobré pro muže, kteří již mají silné břišní svaly, ale chtějí ještě více, hlubší svaly. Položte si ruce za hlavu a zvedněte své tělo ze země. Pak se pokuste dotknout levý koleno pravým loktem a opačně.

5. Vlevo a vpravo

Tento cvik je další varianta kola, která se zaměřuje na bocích. Položte si ruce za hlavu a zvedněte své tělo ze země. Pak se pokuste dotknout levého kolene pravým loktem a pak pravého kolene levým loktem.

6. Stmívejte tisk s medicínovou koulí

Tento cvik je obzvláště účinný pro stmívání vašich boků a abs. Držte velkou medicínovou kouli před sebou v úrovni hrudníku, ať už stojíte nebo sedíte. Pak mírně popohnat koulí ze strany na stranu, abyste vytvořili rotační pohyb. Snažte se držet vaše jádra pevné.

7. Obchodník se slamkou

Tento cvik je skvělý na posílení vašich boků a abs. Postavte se se širokými nohama a držte slamku před sebou. Pak ohněte své tělo na jednu stranu a zvedněte slamku nad hlavu. Opakujte na druhé straně.

8. Burpees

Burpees jsou cvičení, které pomáhají spalovat tuk na celém těle, ale zvláště jsou dobré pro břicho. Postavte se pokrčenými nohama a rukama na zemi. Potom skočte do pozice planku a pak se vraťte zpět do skrčené pozice, předtím než vyskočíte vysoko do vzduchu a opakujete.

9. Nůžky

Nůžky jsou cvik, který může pomoci posílit vaše střední svaly, stejně jako dolní část vašeho těla. Položte se na zem a ruce dejte podél těla s dlaněmi dolů. Pak zvedněte nohy na úroveň 45 stupňů a střídavě je zkřížte zpět a dopředu.

10. Konopí

Konopí je cvik, který může pomoci posílit vaše břišní svaly a střed těla. Položte se na zem a zvedněte své tělo od země, držte si ruce za vaší hlavou. Vyzkoušejte zvedat své tělo tak, aby vaše ramena a nohy byly zvednuty zpět od země.

Pokud se snažíte zhubnout své břicho, můžete kombinovat tyto cviky do vašeho tréninkového plánu. Pokud se vám to přesto nedaří, mohou vám pomoci také různé diety a odborníci. Doporučujeme si přečíst následující článek na téma hubnutí a správného stravování.


dieta

10 efektivních cviků na hubnutí břicha pro muže

Jaké jsou nejlepší cviky na hubnutí břicha pro muže?

Existuje mnoho cviků, které jsou účinné při hubnutí břicha u mužů, ale některé z nejlepších zahrnují:

 • Dřepy
 • Plank
 • Kliky
 • Kolo na ramenou
 • Sklapovačky
 • Burpee
 • Sezení na míči
 • Upažovačky s činkami
 • Kroutící sed
 • Skákání přes švihadlo

Je nutné dělat cviky každý den?

Ideální je cvičit alespoň 3-4krát týdně, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků. Je však důležité nezapomínat na přiměřený odpočinek mezi tréninky, aby se svaly mohly zotavit.

Je potřeba používat činky nebo jiné tréninkové pomůcky?

Sice lze provádět většinu cviků na hubnutí břicha bez použití činek nebo jiných tréninkových pomůcek, ale tyto pomůcky mohou cvičení zefektivnit a urychlit ztrátu tuku v oblasti břicha.

Je možné hubnout pouze v oblasti břicha?

Bohužel ne, hubnutí břicha záleží na celkové hubnutí tuku v těle. Je třeba se zaměřit na celkovou ztrátu tělesného tuku, aby se hublo i na břiše.

Jak dlouho trvá, než se začnou projevovat výsledky?

Výsledky se mohou projevit již po několika týdnech pravidelného cvičení, ale u každého jednotlivce se mohou projevovat různě. Je třeba se zaměřit na trpělivost a pravidelnost cvičení.

Existuje nějaká speciální strava k hubnutí břicha?

Kvalitní výsledky lze dosáhnout pouze kombinací správného stravování a cvičení. Je třeba se soustředit zejména na omezení příjmu nezdravých tuků a cukrů a zvyšování příjmu bílkovin a vlákniny.

Mohou cviky na hubnutí břicha způsobovat zranění?

Cviky na hubnutí břicha jsou v obecnosti bezpečné, pokud jsou prováděny správně a s rozumným přístupem. Při provádění cviků je důležité dbát na správnou techniku a pozorovat reakci těla.

Kolik opakování je třeba provést při cvičení na hubnutí břicha?

Ideální je provést každý cvik nanejvýš 15-20krát v sérii na 2-3 série. Opakování by měla být dostatečná k vyvolání pocitu namáhání svalů a zvýšení tepové frekvence.

Je vhodné cvičit na prázdný žaludek?

Vhodnější je cvičit alespoň 2 hodiny po jídle, aby organismus měl dostatek energie a výkon při tréninku byl co nejvyšší.

Jaký je nejlepší čas pro cvičení na hubnutí břicha?

Vhodný čas pro cvičení je individuální, ale obecně doporučujeme cvičit během dopoledne nebo večer, aby se tělo mohlo připravit a zotavit.

gym

Cviky na hubnutí břicha pro muže

Hledáte účinné způsoby, jak zhubnout břicho? Cvičení je výborný způsob, jak ho přivést do formy. Zde jsou některé cviky na hubnutí břicha, které jsou ideální pro muže:

Krabičky

Krabičky jsou účinné cviky na zpevnění a hubnutí břicha a posilují svaly na celé tělo. Tento cvik pomáhá transformovat tuk na svalovou hmotu a vytváří vaše břišní svaly.

Plank

Plank cvik je dalším vynikajícím cvikem na hubnutí břicha. Jedná se o statický cvik, ale účinně působí na svaly břicha, zápěstí, lokty a ramena. Pro posílení břišních svalů posádka drží ruce na podlaze.

Rotace trupu

Rotace trupu jsou dalším účinným cvikem na hubnutí břicha. Rotace pomohou spálit tuk a posílit břišní svaly. Cvik se provádí na zemi s nataženýma nohama, zatímco trup se postupně otáčí doprava a doleva.

Pokud chcete mít účinný trénink a zhubnout břicho, je důležité cvičit pravidelně a dodržovat správnou stravu. Mějte trpělivost a buďte trpěliví, výsledky se dostaví!

Další informace o cvicích na hubnutí

joga

10 efektivních cviků na hubnutí břicha pro muže:

 • Plank
 • Výpady
 • Kráčecí běh do kopce
 • Sedy-lehy
 • Bokové zkracovače
 • Role
 • Cviky s kruhem
 • Skákání přes švihadlo
 • Lodní šrouby
 • Spiderman plánkování

TOP KETO DIETA V AKCI

Kategorie – hubnutí